avg 30
2022

Drugog dana na 2. Međunarodnom šahovskom festivalu "Trofej Banjaluke 2022" odigrana su 4 pojedinačna turnira. Nastupilo je čak 113 takmičara iz čak 22 kluba iz Zagreba, Nikšića, Trebinja, Ljubinja, Nevesinja, Foče, Zenice, Bijeljine, Dvorova, Obudovca, Doboja, Doboj Istoka, Tešnja, Teslića, Cazina, Dervente, Jajca i Banjaluke. Djeca su nastupila u odvojenim turnirima do 8, 10, 12 i 14 godina starosti.

Na ceremoniji svečanog otvaranja prisutne goste i takmičare pozdravio je Nemanja Šipka predsjednik "GAMBIT-a" Banjaluka, ujedno i direktor festivala, koji je naglasio da je se na pojedinačnom turniru očekuju sjajne šahovske borbe jer je konkurencija izuzetno jaka te da u svakoj grupi ima osvajača republičkih i državnih medalja.

Na turniru je odigrano 9 kola po Švajcarskom sistemu uz tempo igre od 8 minuta po igraču + 4 sekundi za svaki odigran potez. Pravo nastupa su imali dječaci i djevojčice do 14 godina starosti (rođeni nakon 01.01.2008. godine). Turniri do 10,12 i 14 godina starosti su rejtingovani kod FIDE za ubrzani šah. Kotizacija za učešće takmičara je iznosila 0 KM.

Konačna tabela do 8 godina (30 učesnka):

Mjesto Prezime i ime Rtg Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Gazić Petar 1464 GAMBIT Banjaluka 8,5 47 51
2. Perić David M 1442 ŠK "SVETI GEORGIJE" Bijeljina 7,5 48 51,5
3. Jerinić Damjan 1355 OŠK "DOBOJ ISTOK" Doboj Istok 7 47 51
4. Savić Andrija 0 ŠK "NEVESINJE" Nevesinje 6 49,5 53,5
5. Banjac Aleksej 1339 GAMBIT Banjaluka 6 48 52
6. Burgić Matija 0 GAMBIT Banjaluka 6 45 48,5
7. Kršić Filip 1294 GAMBIT Banjaluka 5,5 43 47
8 Mujkić Muhamed 0 OŠK "DOBOJ ISTOK" Doboj Istok 5 43,5 45,5
9. Divjak Mihailo 0 GAMBIT Banjaluka 5 42 46
10. Čolić Emil 0 ŠK "NAPREDAK" Zenica 5 41 45

Kompletnu konačnu tabelu pogledajte ovdje.

Konačna tabela do 10 godina (28 učesnka):

Mjesto Prezime i ime Rtg Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Kekić Ahmed 1572 ŠK "CAZIN" Cazin 9 45,5 49
2. Crnoja Ivan 1728 ŠK "JAJCE" Jajce 7 46,5 50,5
3. Stošić Filip 1414 GAMBIT Banjaluka 7 46 50
4. Gajić Milan 0 ŠK "CRVENA ZVIJEZDA" Obudovac 6 44,5 47
5. Kršić Vuk 1351 GAMBIT Banjaluka 5,5 43 45,5
6. Grbić Mihajlo 0 GAMBIT Banjaluka 5,5 42 45,5
7. Buha Aleksandar 0 ŠK "NEVESINJE" Nevesinje 5,5 38,5 41
8. Đukić Petar 1334 GAMBIT Banjaluka 5 46,5 50
9. Lazičić Stefan 0 GAMBIT Banjaluka 5 42 45,5
10. Bulatović Nikša 1273 GAMBIT Banjaluka 5 38,5 42

Kompletnu konačnu tabelu pogledajte ovdje.

Konačna tabela do 12 godina (29 učesnka):

Mjesto Prezime i ime Rtg Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Lukić Đorđe 1633 ŠK "SVETOZAR GLIGORIĆ" Bijeljina 8,5 44 46,5
2. Mitrović Stefan A 0 OŠK "9. JANUAR" Foča 6,5 46,5 50,5
3. Sibinčić Nikola 1532 ŠK "DERVENTA" Derventa 6,5 40,5 43
4. Jahić Omer 1374 OŠK "DOBOJ ISTOK" Doboj Istok 6 47 50,5
5. Brborić Vuk 1490 ŠK "LJUBINJE" Ljubinje 6 45,5 48,5
6. Aranđelović R. Jona 1373 GAMBIT Banjaluka 5,5 43,5 44,5
7. Crnoja Zvonimir 1466 ŠK "JAJCE" Jajce 5,5 41 43,5
8. Jonlija Boris 1388 ŠK "NEVESINJE" Nevesinje 5 48 50,5
9. Gavrilović Sofija 1381 GAMBIT Banjaluka 5 45 49
10. Kekić Naid 1615 ŠK "CAZIN" Cazin 5 42,5 46,5

Kompletnu konačnu tabelu pogledajte ovdje.

Konačna tabela do 14 godina (26 učesnka):

Mjesto Prezime i ime Rtg Klub/Grad Poena  TB1   TB2 
1. Vujović Dimitrije 1550 ŠK "TRIBUNIA" Trebinje 8,5 44 48
2. Ivanović Milan J 1480 ŠK "DVOROVI" Dvorovi 7 46,5 50,5
3. Bečić Orhan 1551 ŠK "NAPREDAK" Zenica 6,5 46 50
4. Mimić Sofija 1439 OŠK "9. JANUAR" Foča 6 46,5 48
5. Đurić Anastasija 1425 ŠK "MLADOST" Teslić 6 45 48
6. Perišić Tadej 1363 ŠK "TRIBUNIA" Trebinje 5,5 42,5 46,5
7. Štula Nikola A 1422 GAMBIT Banjaluka 5 43,5 45,5
8. Dangubić Pavle 1554 ŠK "LJUBINJE" Ljubinje 5 41 45
9. Ćorović Jovan 1507 ŠK "TRIBUNIA" Trebinje 5 41 44,5
10. Javorac Miloš 1411 GAMBIT Banjaluka 5 33 34,5

Kompletnu konačnu tabelu pogledajte ovdje.

GAMBIT Banjaluka je jedini klub koji je na pojedinačnim turnirima osvojio dvije medalje (zlato do 8 godina i bronza do 10 godina) što u konurenciji takmičara iz ukupno 22 kluba predstavlja sjajan rezultat.

Najuspješniji takmičari na sva 4 turnira su nagrađeni peharima, medaljama, šahovskim knjigama i eksternim punjačima (PowerBank) firme EastCode. Treba naglasiti činjenicu da se nije plaćala kotizacija ni za ekipni ni za pojedinačne turnire, a organizator je za gostujuće ekipe obezbjedio besplatan smještaj u Banjaluci, dva noćenja, s ciljem da, pored finansijskih ušteda, u subotu ujutro ekipe imaju iste uslove, tj. da nastupe nakon ugodno prespavane noći u gradu na Vrbasu.

Sudijski dio posla su sjajno obavili IA Vladimir Šakotić (FIDE ID: 16501217) u ulozi glavnog sudije, a njegovi pomoćnici su bili Vladislav Pejić (FIDE ID: 14415186) i Vladan Pejić (FIDE ID: 14411962). Direktor takmičenja je bio FA,FI Nemanja Šipka (FIDE ID: 14409305) - predsjednik "GAMBIT-a" Banjaluka.

Organizaciju festivala su pomogli prijatelji turnira kojima se ovom prilikom izuzetno zahvaljujemo: ARDOR namještaj, RE/MAX Direkt, Infomedia Group, Krajina Group, ALF-OM, Eldalux, Python Dev Center, Prometej, EastCode, Ihtus, Truck Shop, Stomatologija Srdić, Bosnamontaža, Mg Mind, IN Caffe Restoran, Fondacija "Luka", Diskont S.

Medijski prijatelji turnira: Novinska agencija Republike Srpske - SRNA, RTRS, K3 Televizija, BN Televizija, RMD Produkcija, Meridian Sport BiH, Banjaluka.com, Aloonline.ba, Mondo.ba, Glas Srpske, Banjaluckeprice.net, Srpskainfo.com, Banjaluka.net.

U nastavku pogledajte video priloge, emisiju o turniru RMD produkcije i bogatu fotogaleriju.

Emisija o turniru RMD produkcije koja se emituje na 7 televizija (ELTA HD, K3 TV, RTV Kozarska Dubica, NTV Arena Bijeljina, RTV Istočno Sarajevo, RTV HIT Brčko i HERCEG TV):

Pojedinačni turniri - prilog RMD produkcije:

Fotogalerija:

Povezane vijesti:

Završen ekipni turnir 2. Međunarodnog šahovskog Festivala "Trofej Banjaluke 2022" (foto, video)

FOTOGALERIJE│TROFEJ BANJALUKE 2022

Pogledajte sjajne fotogalerije 2. Međunarodnog šahovskog Festivala "Trofej Banjaluke 2022" koji je održan od 26. do 28. avgusta 2022. godine!

Prijatelji turnira

www.meridianbetsport.ba
www.RMDProdukcija.com
www.atvbl.rs
www.lat.rtrs.tv
www.tvk3.info
www.rtvbn.com
www.banjaluka.com
www.agencijasrna.com
www.aloonline.ba
www.mondo.ba
www.glassrpske.com
www.banjaluckeprice.net

ORGANIZATOR

Centar za unapređenje i razvoj šaha "GAMBIT" Banjaluka je osnovan u decembru 2007. godine kao potreba da se djeca, mladi šahisti & studenti, koji su ljubitelji ovog intelektualnog sporta, okupe na jednom mjestu te da kroz treninge, druženja i putovanja na turnire unapređuju sportske vrline i sportski duh, poboljšavaju koncentraciju, strpljenje i upornost, razvijaju smisao za kreativnost, osjećaj za intuiciju, memoriju, analitičnost i vještine donošenja odluka. Kroz redovne sedmične treninge & šahovska druženja u jedinom specijalizovanom prostoru za šah u Banjoj Luci, našim članovima nudimo vrhunske uslove za učenje i takmičenje sa sjajnim mladim ljudima raznih zanimanja i profesija.
Naši rezultati│Aktivnosti
Članovi našeg kluba, koji su ujedno i polaznici škole šaha "GAMBIT" Banjaluka, tokom zadnje 4 godine postižu sjajne rezultate u kadetskim kategorijama. 2023. godina se već može označiti kao najuspješnija, prvenstveno zbog činjenice da se ponovio istorijski uspjeh sa 5 osvojenih medalja na 23. Kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH, čime smo ujedno i šahovski klub sa najviše osvojenih medalja u konkurenciji 127 takmičara iz čak 38 BiH klubova. Ovim rezultatom naša 3 takmičara su se planirala na Evropsko prvenstvo koje se održava u semtembru 2023. godine!
0
Shares